Mój maluch właśnie skończył trzy lata, a ja mam głowę pełną różnych pomysłów na prezent. Dlatego dzisiaj wpis na temat zabawek dla trzylatka.

Zabawki magnetyczne

Zabawki magnetyczne to jedne z ulubionych moich dzieci, dlatego od nich zaczynam ten post. Pierwsza propozycja to magnetyczna książka, gdzie w pudełku również zamykanym na magnes więc bardzo praktycznym, znajdziemy wiele elementów, z których tworzymy twarz. W zestawie są karty, które można odwzorowywać jak również dziecko może tworzyć własne zestawienia. Z tej serii znajdziecie sporo innych propozycji. Jeśli jesteście zainteresowani zerknijcie tutaj.

Podobną, ale jednak inną propozycją będzie tablica, na której łącząc elementy pokazujemy dziecku różne emocje. U mnie maluch bardzo lubi rozmawiać o emocjach, zachęcam was abyście również podejmowali takie rozmowy z dzieckiem. Ta zabawka na pewno stworzy ku temu okazje.

Magnetyczna rakieta – na pierwszy rzut oka kilka łatwych elementów do złożenia, w praktyce dziecko ma całkiem sporą zagwozdkę jak je połączyć, aby stworzyły trwałą konstrukcje.

Poznawanie otoczenia

Dzieciaki w tym wieku są bardzo zainteresowane światem i zmieniającym się otoczeniem. Na pewno przypadnie im do gustu paw z kolorowymi okienkami oraz lupa. Przedmioty w domu dostają drugie życie, ponieważ wyglądają zupełnie inaczej. Szkło powiększające jest tak zaprojektowane, aby być bezpieczne dla malucha, a ruszający się ogon pawia umożliwia tworzenie ciekawych barw z połączenia dwóch lub więcej kolorów.

Klocki

Klocki trochę inne niż wszystkie – Squizer. Elementy duże, wykonane z miłego w dotyku tworzywa, łączą się między sobą za pomocą przyssawek, ale również przyczepiają się do szyby, stołu czy innych gładkich powierzchni.

Tablica manipulacyjna

Trzy lata to czas kiedy dziecko uczy się coraz większej samodzielności, między innymi samodzielnego ubierania się. Zabawki na których będzie mogło poćwiczyć najtrudniejsze elementy zakładania odzieży, na pewno mu w tym pomogą.

Tablica motoryczna – ubierz misia

Drewniane zwierzaki

Mały lekarz

Wcielanie się w rolę to jedna z ulubionych zabaw dzieci. Takie akcesoria jak mały lekarz na pewno urozmaici im zabawę. Oczywiście zabawek tego typu jest wiele, wszystko zależy od zainteresowań malucha. Może to być domek dla lalek, zastawa do kuchni czy remiza strażacka. Wracając do lekarza ten zestaw na pewno mi się spodoba, a widziałam już parę. Oprócz takich typowych przyrządów jak termometr, strzykawka czy stetoskop znajdziecie tu ciśnieniomierz, tabletki oraz plastry na rzep – super pomysł.

Zabawki do wody

Chmurka Plui – mały przedmiot (dla mnie to plus – nie lubię wielu przedmiotów w wannie) poprzez zatykanie/odtykanie dziurką palca, imituje padający deszcz.

Nawlekanki

Bardzo polecam tego typu zabawki, ponieważ dziecko ćwiczy koncentrację i motorykę małą. Mamy tutaj drewniane korale oraz sznurowankę z firmy Melissa&Doug.

Gry

To mój ulubiony dział. Osobiście bardzo lubię grać w gry i zachęcam do tego również moje dzieci. Dla trzylatka można znaleźć sporo propozycji.

Little Memo Djeco

W zestawie znajduję się:

 • 9 plastikowych zwierzątek
 • tekturowa puszka

Zasady gry:

Jeden z graczy zakrywa puszką jedno ze zwierzątek, zadaniem przeciwnika jest wskazać które. Ja ze swoim trzylatkiem zaczynałam od trzech zwierzątek, a ich liczbę można stopniowo zwiększać.

Zwierzaki na arktyce

W zestawie:

 • kostka
 • tekturowa plansza (kra lodu, most, igloo)
 • plastikowe zwierzątka
 • drewniane kry lodu

Zasada gry:

Jest to gra kooperacyjna, czyli brak tu rywalizacji, a wszyscy uczestnicy starają się przeprowadzić zwierzątka przez most zanim lód się roztopi. Wszystko zależy od rzutu kostką, która wskazuje nam ruch. Mamy trzy możliwości (zwierzak wskakuje na most, zwierzak przechodzi z mostu do igloo lub most się roztapia czyli spod mostu wyciągamy krę lodu).

Little Action Djeco

W zestawie:

 • 6 plastikowych zwierzątek
 • karty z zadaniami

Cel gry:

Dziecko wybiera kartę, na której ma zadanie do wykonania np. utrzymanie zwierzaka przez parę sekund na głowie lub ułożenie ze zwierząt wieży.

Gra planszowa Wyścig zwierząt, Djeco

W zestawie:

 • tekturowa plansza z kolorowymi polami
 • kostka z kolorami
 • plastikowe zwierzątka

Cel gry:

Zwierzątka ustawiamy na starcie i rzucamy kostką. Mamy trzy możliwe ruchy:

 • przesuwamy się na pole z kolorem, który wskazuje kostka
 • wyrzuciliśmy na kostce kwiatek, a więc przesuwamy się do przodu na ten sam kolor, na którym obecnie stoimy
 • wyrzuciliśmy pszczółkę, cofamy się na pole z tym samym kolorem, na którym obecnie stoimy.

Gra wyścig Strzeż się kreta! Janod

W zestawie:

 • 4 drewniane grządki
 • 1 drewniany ogródek
 • drewniane warzywa
 • 4 drewniane krety
 • kostka

Cel gry:

Obsadzić swoją grządkę wszystkimi warzywami. Warzywa zdobywamy przez rzut kostką. Jeśli wyrzucimy kreta zajmuje on nam miejsce na warzywa i jest tam tak długo dopóki nie wyrzucimy go powtórnie.

Sprzęty ogrodowe

Trzyletnie dziecko bardzo chętnie bierze udział w różnych pracach domowych, w tym i ogrodowych. Dobrze jest mieć pod ręką narzędzia dopasowane do dziecka, aby nie zniechęciło się bo łopata za duża czy grabie za ciężkie.

Pojazdy

Bardzo polecam Wam pojazdy z firmy Siku. Po pierwsze wykonane są z bardzo dobrych materiałów (w większości z metalu) po drugie bardzo realistycznie odzwierciedlają budowę pojazdów, po trzecie możecie je kupić w różnych wielkość (w zależności od skali w jakiej został wykonany dany pojazd). Mój maluch je uwielbia, a kolekcja pojazdów budowlanych się powiększa.

Dla dzieci, które lubią jeździć samochodzikami dobrze sprawdzi się droga do układanie waytoplay.

Na koniec zachęcam was do przeczytania wpisu o zabawkach dla dwulatka są one cały czas lubiane przez mojego malucha.

Please follow and like us:

Write A Comment