Kolejny wpis z cyklu książki anglojęzyczne dla dzieci, tym razem dla maluchów powyżej pierwszego roku życia. I mimo iż, w filmiku na ten temat mówię o książkach od pierwszego do drugiego roku życia, to wiele z nich spodoba się również starszym dzieciom.

Shark in the Park

„Shark in the Park” kupiłam dla starszej córki, ale bardzo spodobała się mojemu maluchowi. Opowiada historię o chłopcu, który dostał teleskop i obserwuje przez niego przyrodę w parku. Nagle zauważa rekina, ale jak się okazuje to nie rekin tylko kot. Po chwili ponownie widzi rekina, tym razem jednak to jest wrona, a później jego tata, który zabiera go do domu. Bardzo przyjemnie napisana książka. Polecam kupić ze sztywnymi stronami – u nas się trochę podarły bo mały lubił wkładać rączki w otwór strony.

I love my daddy

W książce ” I love my daddy” znajdziemy proste rymy, przy których dowiadujemy się dlaczego tata jest taki kochany.

My First 100 Words – Usborne

Po pierwszym roku życia dziecko zaczyna mówić pierwsze słowa. W książeczce „My First 100 Words” znajdziemy piękne obrazki z codziennych wydarzeń i związane z nimi pojedyńcze słowa. Książka ma usztywnione strony dzięki temu długo Wam posłuży.

Brown baer, brown bear. What’s do you see?

Książka „ Brown Bear, Brown Bear. What’s do you see?” znanego autora Erica Carle („Bardzo głodna gąsienica”). Na każdej stronie zadajemy to samo pytanie poszczególnym zwierzętom. Tekst bardzo szybko wpada w ucho i dzieci po chwili czytają razem z nami.

Pizza

Pizza” to książka interaktywna, z której dowiadujemy się jak przyrządzić pizze. Na poszczególnych stronach znajdziemy ruchome elementy np. otwierany piekarnik czy łyżkę do mieszania.

How to catch a star

” How to catch a star” piękna historia o chłopcu, który starał się zrealizować swoje marzenie, a mianowicie złapać gwiazdę.

Peep inside the farm

Książka wydawnictwa Usborne z serii Zajrzy do środka. Jeżeli Wasze dzieciaki lubią otwierane okienka to ta seria przypadnie im do gustu.

Peep inside the garden

Kolejna książka z serii Zajrzy do środka. Tym razem poznajemy bliżej ogród. Mamy tutaj wiele otwieranych okienek na każdej stronie. Dziecko dowiaduje się jakie zwierzęta może spotkać w ogrodzie, a także jakie warzywa i owoce można w nim uprawiać.

We’re Going on a Bear Hunt

„Idziemy na niedźwiedzia” ta książeczka jest również dostępna w polskiej wersji językowej. Możemy ją zaliczyć do książek dźwiękonaśladowczych. Opisuje jak rodzina idzie na polowanie na niedźwiedzia, podczas wyprawy musi się przedostać przez łąkę, błoto czy rzekę.

To już wszystkie książki, które dla Was przygotowałam. Polecam również zajrzeć do wpisu na temat książek poniżej 1 roku życie, wiele z nich spodoba się również starszemu dziecku.

Please follow and like us:

Write A Comment